Ludzie po prostu bardzo boja się śmierci, ponieważ nie wiedzą co po niej jest, czasami twierdzą, że tak mało jeszcze przeżyli i jest im z tego powodu przykro. Nasza onkologia jest owszem bardzo rozwinięta, jednak nie na tyle, by wynaleźć panaceum na raka. Osoba, która opatentuje taki lek jest bardzo potrzebna, ale jeszcze nikomu takie dokonanie się nie udało.

Chorzy ludzie wciąż czekają na taki cud, który może się niestety nigdy nie zdarzyć. Warto więc się regularnie badać i robić wszytko by zapobiec ewentualnej chorobie. Dla kobiet na przykład jest to groźne, ponieważ często nie mogą po intensywnej terapii mieć potomstwa.

Zresztą dla każdego organizmu na przykład chemioterapia jest wielkim szokiem, który wykańcza i bardzo utrudnia życie. Podczas trudnych zabiegów wykorzystywany jest mikroskop neurochirurgiczny i taki fachowiec jak neurochirurg: Warszawa bardzo często z niego korzysta. Czasami po jakiś koniecznych zabiegach, które związane były np. z odjeciem piersi może okazać się konieczność wizyty w takim miejscu jak prywatna klinika chirurgii plastycznej żeby poprawić swój komfort życia za pomocą operacji plastycznej.