Nie ulega wątpliwości, że nowoczesna medycyna rozwija się niemal tak szybko jak inne dziedziny wiedzy, ale bardzo ważne jest by zapamiętać, że jest to niesamowite, jak bardzo szybko rozwija się nasza medycyna. Jeszcze niedawno ludzie umierali z powodu zwykłej grypy, a teraz bardzo często udaje się pokonać raka. Oczywiście zawdzięczamy do wielu ludziom, którzy nie tylko poświęcają wiele czasu po to, by móc zorganizować leki i nowe sposoby leczenia chorób. Jeśli mamy tylko jakieś problemy zdrowotne, powinniśmy udać się do lekarza, który przy użyciu nowych metod pozwoli sobie na wyleczenie naszej choroby.

Bardzo ważne jest to, że wiele chorób już nie jest do końca traktowanych jako groźne i ich leczenie sprowadza się do znalezienia dla siebie wielu leków, które powinniśmy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarzy i wszystko powinno się skończyć bardzo szybko. Jeśli dodatkowo mamy jakieś powikłania, to zapewne mamy duże szanse na wyleczenie się z nich, ale już przy pobycie w szpitalu. Bardzo ważne jest, by dokładnie przestrzegać tego co zostało nam powiedziane w szpitalu. Jednak takie przypadki wcale nie świadczą o tym, jak bardzo rozwinięta jest medycyna, a jedynie o tym, że nie mamy konieczności obawianie się o zwykłe choroby. Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie medycyny, nie tylko powodują, że mamy coraz więcej osób wyleczonych na przykład z raka, ale także z tak poważnych schorzeń jak guzy mózgu.

Niesamowite jest, to, że lekarze neurochirurdzy potrafią bez większych problemów wykonywać tak skomplikowane operacje, które wymagają od nich cierpliwości i dokładności niemal takiej jak automatów. Operacje na mózgu to bardzo poważne zadania i nie każdy może sobie z tym poradzić, a już z pewnością nie każdy zostanie dopuszczony do takiego zadania. Aby zobrazować jak dokładne są narzędzia chirurgiczne, można sobie wyobrazić, że lekarze są w stanie usunąć połowę mózgu, a pacjent mimo to będzie w stanie w miarę normalnie funkcjonować, a przy tym móc dalej żyć ze świadomością, że uratował ich drugi człowiek.