Jeśli masz cukrzycę, lekarz może powiedzieć, że powinieneś regularnie sprawdzać poziom cukru we krwi w domu. Istnieje szereg dostępnych urządzeń, urządzenia te korzystają tylko z kropli krwi. Samokontrola pomaga dostowoswywać i pilnować diety, jak również możemy przekazywać lekarzowi ważne informacje o stanie naszego zdrowia.
American Diabetes Association zaleca utrzymanie poziomu cukru we krwi w zakresie:
* 80 do 120 mg / dL przed posiłkiem
* 100-140 mg / dL, przed snem
Lekarz może dostosować ten wskaźnik w zależności od okoliczności.
Co jeść
Należy ściśle współpracować ze służba zdrowia, aby dowiedzieć się, ile tłuszczu, białka i węglowodany potrzebna zjeść w diecie. Zawodowy dietetyk może pomóc zaplanować potrzeby żywieniowe.
Osoby z cukrzycą typu 1 powinny jeść o tej samej porze każdego dnia i starć się jeść zgodnie z dietą.
Osób z cukrzycą typu 2 powinna być poddana wyważonej i niskotłuszczowej diecie.
JAK brać leki
Leki w leczeniu cukrzycy obejmują insulinę i glukozę, obniżenie cukru poprzez  tabletki doustne leki.
Osoby z cukrzycą typu 1 nie mogą nie przyjmować insuliny. Muszą codziennie dostawać zastrzyki z insuliny. Insulina nie jest w postaci tabletek. Zastrzyki są na ogół potrzebny jeden do czterech razy dziennie. Niektórzy korzystają z pomp insulinowych. Pompa taka jest noszona przez cały czas i zapewnia stały przepływ insuliny w ciągu dnia. Inne osoby mogą korzystać z insuliny wziewnej.
W przeciwieństwie do cukrzycy typu 1, cukrzyca typu 2 może odpowiedzieć na leczenie, może się cofnąć, wykonując odpowiednie ćwiczenia, diety i leki przyjmowane doustnie. Istnieje kilka rodzajów leków stosowanych w celu obniżenia stężenia glukozy we krwi w cukrzycy typu 2.
Regularne ćwiczenia są szczególnie ważne dla osób chorych na cukrzycę. To pomaga w kontroli poziomu cukru we krwi, powoduje zmniejszenie masy ciała, i obniża wysokie ciśnienie krwi. Osoby chore na cukrzycę, które korzystają z aktywności fizycznej w mniejszym stopniu są narażeni na zawał serca lub udar mózgu.