Jeśli jest rozmowa o medycynie, to nie może zabraknąć w niej wyróżnienia działu medycyny jakim jest medycyna naturalna. Bardzo ważne jest stwierdzenie, że nie mogą one funkcjonować obok, ale powinny raczej łączyć się we wspólnych działaniach na rzecz poprawy jakość życia zdrowotnego ludzi. Aby jednak pozwolić sobie na korzystanie z takich rozwiązań, jak połączenie medycyny naturalnej z tradycyjną, biedzie konieczne znalezienie lekarza, który nie uważa medycyny naturalnej za coś złego i niegodnego uwagi. Niestety nadal, pomimo wielu sukcesów, medycyna naturalna jest uważana przez normalnych lekarzy za coś gorszego, a często wręcz magicznego.

Nie jest to bynajmniej próba wyniesienia jej na piedestały. Dlatego, tez bardzo ważne jest promowanie leczenia ziołowego i innych metod, jakie stosowane są przy takich terapiach. Medycyna naturalna bowiem opiera swoje zasady na znajomości ziół i innych związków naturalnie występujących na ziemi, których z powodzeniem można używać w celach leczniczych przy znacznie mniejszych szkodach dla samego organizmu. Nie jest niczym nowym, fakt, że leki farmaceutyczne są bardzo szkodliwe dla wielu organów, ale głównie dla wątroby, która musi sobie poradzić z wieloma chemicznymi substancjami wchodzącymi w skład leków jakie lekarze z takim upodobaniem zapisują. Jak dowodzą badania, medycyna naturalna jest w stanie bez problemu wspomóc wiele leków, dzięki czemu możliwe byłoby ograniczenie ilości chemii podawanej ludziom, a co za tym idzie, może to oszczędzić wątrobę.

Nie należy jednak zapominać, że nie powinniśmy poddawać się leczeniu wyłącznie metodami medycyny naturalnej, ponieważ może się okazać, że będziemy chcieli sobie poradzić z jakimś schorzeniem, które jednak mimo wszystko wymaga pomocy lekarzy ze szpitala. Jednak warto czasami zwrócić uwagę na fakt, że jeśli obie te dziedziny lecznictwa zaczęłyby współpracować, to szybko okazałoby się jak pozytywne skutki może to przynieść i ile dobrego ludzie by zyskali.

Tagi dodane do tego wpisu przez autora bloga Marysie: ,