Znany dermatolog Krystyna Lubelska ostatnimi czasy zaprezentowała całkowicie innowacyjny sposób liftingu. Bez operacyjny. Metoda Thermage to obecnie światowy hit! Zabieg wykonywany jest specjalnym aparatem którego nazwa brzmi dokładnie tak samo jak nazwa metody.
Dzięki zastosowaniu tego aparatu można w sposob nie inwazyjny usuwaćwidoczne skutki starzenia się skóry. Można oprócz poprawek na twarzy również dokonać liftingu szyji. Zabiegi wykonywane tą metodą są bezpieczniejsze od tradycyjnych zabiegów operacyjnych, gdyż nie narażają nas na uszkodzenia tkanki oraz zakażenie.Co nie jest bez znaczenia i często niemożliwe w przypadku operacji po zabiegu wykonanym tą metodą do wszystkich zajęć codziennych możemy powrócić praktycznie odrazu.
Aparat działa na zasadzie wysyłania fal radiowych i nagrzewania skór od wewnątrz. Po zabiegu skóra zostaje ściągnięta i zagęszczona a my uzyskujemy efekt liftingu. Dzięki tym zabiegom możemy zredukoać zmarszczki, poprawić owal naszej twarzy czy napięcie skóry na brzuchu lub dekolcie. Fale radiowe, które podczas zabiegu wnikają w skórę w pierwszym etapie swojego działania odbudowują strukturę kolagenową, a drugi etap polega na gojeniu. Zabieg w zależności o kilku różnych czynników trwa od około 30 minut do nawet dwóch godzn. Zabieg może wykonywać tylko wyspecjalizowany lekarz. Zabiegi powinny być wykonywane w przedziale wiekowy od 27 do 60 lat. Dla osób młodych jest on zalecany do utrzymania kolagenu w skórze. Obszary ciała na których działanie zabiegu odnosi najlepsze efekty to: czoło, powieki górne i dolne, policzki, owal twarzy, szyja, dekolt, ręce, ramiona, uda, brzuch, okolice kolan i pośladki.
Ze względu na różnorakość wykonywanych czynności nie ma możliwości ustalenia jednej ceny. Wszystko do wyceny jest dopiero w momenice kiedy przeprowadzony zostanie wywiad i ustalony zakres prac. Z tego względu metoda ta jest polecana dla bardzo wielu osób i stosowana może być z dobry skutkiem w różnym przedziale wiekowym. Kolejnym najnowszym osiągnięciem techniki kosmetycznej jest laser frakcyjny. Jednak nim jak i jego działaniem zajmiemy się już w iinym artykule.