Jak wiadomo osoby pod wpływem alkoholu nie powinny otrzymywać lekarstw zawierających psychotropy. [25] Od tej bardzo powszechnie znanej zasady, żeby osobom pod wpływem alkoholu nie podawać psychotropów można odstąpić pod warunkiem że u chorego występująca przykład drgawki lub majaczenia. Dlaczego tak jest? Ponieważ według oceny specjalistów, ryzyko zgonu w takim przypadku jest większe niż ryzyko wystąpienia skutków ubocznych z pomieszania posychotropu z alkoholem. Kolejna ustalona wada w przypadku lekarstw z grupy BDZ jest to krzyżowe uzależnienie od alkoholu. Wymusza to niestety leczenie zespołów AZA dawkami w okresie maksymalnie siedmiu dni i jak najmniejszymi. W testach przeprowadzonych w warunkach klinicznych nie wskazano farmakologicznie przewagi BZA na innymi lekami, jednak to ona jest stosowana najczęściej. Duża część lekarzy posiada spore doświadczenie w podawaniu lekarstw zdiazepamem, lekiem który jest tani a jednocześnie ma średniodługi okres działania. Wadą tego lekarstwa jest słaba dostępność przy zastrzykach do mięśnia. Ostatnimi czasy najczęściej preferowanym lekiem z grupy BDZ są takie o długim okresie działania. Przykładem tutaj jest klorazepat, który podawany 1 lub 2 razy dziennie zapewnia równomierne rozłożenie się we krwi. W przypadku osób, które mają uszkodzoną wątrobę lub chorują na marskość wątroby zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o lek to lorazepam. Dawkowanie leków z grupy BZA powinno odbywać się w różnych wielkościach. Przeważnie za wystarczające uznaje się dawki małe. Do 25 mg na dobę. W przypadku jeżeli zespól AZA jest bardzo nasilony, wówczas podaje się okoo 40 mg n dobę. Popularna w zachodnich szpitalach a ostatnio i w Polsce metoda wysysania, która polega na podawaniu co godzinę BDZ i oczekiwanie na ustąpienie skutków abstynencji. W ten sposób przekracza się często nawet 100mg na dobę.
« Starsze wpisy
« Starsze wpisy

Dieta – cud to dieta, która spowoduje utratę kilogramów przy minimalnym wręcz wysiłku ze strony osoby, która się jej podjęła. Nie należy obawiać się też efektu jo – jo, nie ma prawa pojawić się w tej diecie.

Odchudzanie związane jest z pewnymi wyrzeczeniami. Dieta – cud jako taka nie istnieje, mogą jednak stać się nią diety, które są dla Ciebie wyjątkowo mało uciążliwe, a przy tym przynoszą naprawdę zdumiewające rezultaty. Możesz wybierać pośród naprawdę ogromnej ilości sposobów na schudnięcie. Jeśli nie sprawdziła się dieta oparta na jedzeniu konkretnego składnika, następnym razem wybierz taką, w którejś jakiś składnik jest ograniczony. Próbuj diet krótszych i dłuższych, takich podczas stosowania których nie odczuwasz głodu i tych bardziej restrykcyjnych.

Nie istnieje żadna uniwersalna dieta, która w cudowny sposób pozwoliłaby nam schudnąć. Jeśli jednak zastosujesz się do wskazówek odpowiedniej diety ( wyłonionej prawdopodobnie na zasadzie prób i błędów ), bardzo szybko odnajdziesz swoją prywatną dietę – cud.