Jak wiadomo osoby pod wpływem alkoholu nie powinny otrzymywać lekarstw zawierających psychotropy. [25] Od tej bardzo powszechnie znanej zasady, żeby osobom pod wpływem alkoholu nie podawać psychotropów można odstąpić pod warunkiem że u chorego występująca przykład drgawki lub majaczenia. Dlaczego tak jest? Ponieważ według oceny specjalistów, ryzyko zgonu w takim przypadku jest większe niż ryzyko wystąpienia skutków ubocznych z pomieszania posychotropu z alkoholem. Kolejna ustalona wada w przypadku lekarstw z grupy BDZ jest to krzyżowe uzależnienie od alkoholu. Wymusza to niestety leczenie zespołów AZA dawkami w okresie maksymalnie siedmiu dni i jak najmniejszymi. W testach przeprowadzonych w warunkach klinicznych nie wskazano farmakologicznie przewagi BZA na innymi lekami, jednak to ona jest stosowana najczęściej. Duża część lekarzy posiada spore doświadczenie w podawaniu lekarstw zdiazepamem, lekiem który jest tani a jednocześnie ma średniodługi okres działania. Wadą tego lekarstwa jest słaba dostępność przy zastrzykach do mięśnia. Ostatnimi czasy najczęściej preferowanym lekiem z grupy BDZ są takie o długim okresie działania. Przykładem tutaj jest klorazepat, który podawany 1 lub 2 razy dziennie zapewnia równomierne rozłożenie się we krwi. W przypadku osób, które mają uszkodzoną wątrobę lub chorują na marskość wątroby zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o lek to lorazepam. Dawkowanie leków z grupy BZA powinno odbywać się w różnych wielkościach. Przeważnie za wystarczające uznaje się dawki małe. Do 25 mg na dobę. W przypadku jeżeli zespól AZA jest bardzo nasilony, wówczas podaje się okoo 40 mg n dobę. Popularna w zachodnich szpitalach a ostatnio i w Polsce metoda wysysania, która polega na podawaniu co godzinę BDZ i oczekiwanie na ustąpienie skutków abstynencji. W ten sposób przekracza się często nawet 100mg na dobę.
« Starsze wpisy
« Starsze wpisy

Dużo zależy od genów – a wiadomo, że trudno dba się o własne zdrowie, jeśli po prostu w swoim DNA mamy niejako zapisane kłopoty sercowe albo ponadprzeciętne ryzyko białaczki. Jednakowoż naturalnie niesamowicie dużo tak naprawdę zależy od naszego życiowego stylu. A więc często ludzie chorują, ponieważ najzwyczajniej nieumiejętnie funkcjonują. Bardzo dobrze to widać, gdy spojrzymy na Stany Zjednoczone. W owym jakże bardzo dużym kraju są stany, w których mieszka ponadprzeciętna liczba „grubasów”, lecz znajdą się również takie miejsca, w których kult ładnego wyglądu jest bardzo silny, więc zamieszkuje je o wiele niższa ilość osób narzekających na nadwagę.
– Zdrowa dieta! Oczywiście nigdy nie można popadać w paranoję, odmawiać sobie wszystkich gastronomicznych zachcianek, lecz ogólnie nie powinniśmy zbytnio przesadzać ze zbędnymi kaloriami. Trzeba zachować umiar w jedzeniu.
– Sporo więcej ruchu! W takim razie sporo więcej się ruszajmy, spacerujmy, uprawiajmy sporty. Może basen, tenis bądź jogging? Dobra informacja dla chcących trochę więcej szamać: kiedy człowiek regularnie mocno się poci, może więcej jeść – bez ryzyka utycia.