Kategorie
Jak wiadomo osoby pod wpływem alkoholu nie powinny otrzymywać lekarstw zawierających psychotropy. [25] Od tej bardzo powszechnie znanej zasady, żeby osobom pod wpływem alkoholu nie podawać psychotropów można odstąpić pod warunkiem że u chorego występująca przykład drgawki lub majaczenia. Dlaczego tak jest? Ponieważ według oceny specjalistów, ryzyko zgonu w takim przypadku jest większe niż ryzyko wystąpienia skutków ubocznych z pomieszania posychotropu z alkoholem. Kolejna ustalona wada w przypadku lekarstw z grupy BDZ jest to krzyżowe uzależnienie od alkoholu. Wymusza to niestety leczenie zespołów AZA dawkami w okresie maksymalnie siedmiu dni i jak najmniejszymi. W testach przeprowadzonych w warunkach klinicznych nie wskazano farmakologicznie przewagi BZA na innymi lekami, jednak to ona jest stosowana najczęściej. Duża część lekarzy posiada spore doświadczenie w podawaniu lekarstw zdiazepamem, lekiem który jest tani a jednocześnie ma średniodługi okres działania. Wadą tego lekarstwa jest słaba dostępność przy zastrzykach do mięśnia. Ostatnimi czasy najczęściej preferowanym lekiem z grupy BDZ są takie o długim okresie działania. Przykładem tutaj jest klorazepat, który podawany 1 lub 2 razy dziennie zapewnia równomierne rozłożenie się we krwi. W przypadku osób, które mają uszkodzoną wątrobę lub chorują na marskość wątroby zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o lek to lorazepam. Dawkowanie leków z grupy BZA powinno odbywać się w różnych wielkościach. Przeważnie za wystarczające uznaje się dawki małe. Do 25 mg na dobę. W przypadku jeżeli zespól AZA jest bardzo nasilony, wówczas podaje się okoo 40 mg n dobę. Popularna w zachodnich szpitalach a ostatnio i w Polsce metoda wysysania, która polega na podawaniu co godzinę BDZ i oczekiwanie na ustąpienie skutków abstynencji. W ten sposób przekracza się często nawet 100mg na dobę.
« Starsze wpisy
« Starsze wpisy

Dermatologia jest nauką zajmująca się badaniem ludzkiej skóry oraz jej chorobami. Do dermatologa najczęściej udają się osoby młode w wieku dorastania, gdy występuje u nich nadmierna ilość trądziku. Dermatolog w takiej sytuacji może przepisać pacjentowi odpowiednie leki, mające na celu zaleczenie zapalenia skóry. Nie mniej jednak do dermatologa wielu z nas udaje się także z poważniejszymi rzeczami, jak np. pieprzykami, które mogą być początkiem raka skóry. Dermatolog potrafi rozpoznać, czy dany pieprzyk nie świadczy o jakiejś ukrytej chorobie naszego organizmu.

 

Dermatolog jest więc lekarzem, którego nie powinniśmy lekceważyć, należy umówić się na wizytę przynajmniej raz w roku, aby zdiagnozować, w jakim stanie jest nasza skóra, ponieważ ma to znaczący wpływ na stan całego naszego organizmu. Dermatolog często zajmuje się także wycinaniem narośli skórnych, szczególnie w przypadku, gdy stanowią one zagrożenie dla zdrowia pacjenta. Do dermatologa możemy wybrać się bez skierowania od lekarza pierwszego kontaktu, warto więc odwiedzać go zawsze, gdy jest to konieczne.