Ludzie boja się chorób. Chwielibyśmy przeżyć wiele lat bez kłopotów – korzystać z życia, z jego piękna i możliwości, które nam stwarza nasza wyobraźnia. Kiedy pojawia się choroba, zaczynają się schody. Jeśli ktoś rodzi się z jakąś chorobą lub wadą rozwojową, to boli jego rodzinę, ale jakoś to przyjmują, srają się z tym żyć.

W dzisiejszych czasach coraz więcej dzieci jest bardzo słabych, ich system odpornościowy jest bardzo wątły i przypadkach im również przypada w udziale chorowanie na raka. Wszystkich dorosłych i lekarzu choroby dziecka bolą najbardziej – ponieważ młody organizm nie zawsze może być na tyle silny, by obronić się i przeżyć.

Przezywają nieliczni, ponieważ bardzo uciążliwa chemioterapia często jest wykańczające i nie daje szans na poprawę stanu zdrowa. Nikt nie che być chory, a dzieciom się tego życzy zawsze jak najmniej. Niestety onkolog Legnica zauważa wzrost zachorowań wśród dzieci, a co za tym idzie bardzo duża ich śmiertelność a niesyte neurochirurg Kraków mówi że wiele nowotworów trudno operować. W przypadku raka piersi potrzebna jest chirurgia piersi, którą wykonuje chirurg plastyk.