1384637_girl_in_blackWiele osób zastanawia się czy fakt, że wypadają im nadmiernie włosy stanowi informację, że w ich organizmie dzieje się coś złego. Nie we wszystkich przypadkach to oznacza, że ich zdrowie jest zagrożone. Bardzo często (szczególnie w okresach przesilenia wiosennego, jesiennego) włosy są osłabione. Negatywne czynniki atmosferyczne negatywnie działają na cebulki włosów sprawiając, że wypadają. Dziennie człowiek traci ok 100 włosów. Jest to normalna sytuacja. Jeśli więc tracisz włosy przy myciu bądź szczotkowaniu, nie biegnij z tym od razu na ?pogotowie?. Spróbuj najpierw o nie zadbać. Poświęć odpowiednią chwilę każdego dnia na ich pielęgnację.

Rozpocznij od sprawdzenia szamponu. Czy jest dostosowany do rodzaju twoich włosów? Może zawiera składniki, które drażnią skórę głowy, na przykład parabeny? Jeśli używasz odżywki bez spłukiwania, zamień ją na taką, którą zastosujesz po umyciu i po chwili zmyjesz. Ta pierwsza bowiem może obciążać twoje włosy, które i tak już są osłabione.
Zastosuj także suplementy diety. Na włosy dobre są te ze skrzypem polnym. Jeśli to wynik przesilenia związanego z pogodą, twoje włosy po takiej kuracji na pewno będą w lepszej kondycji.