Nie podoba Ci się to jak wyglądasz i chciałabyś zacząć odchudzanie? Z drugiej jednak strony masz „słaby” organizm, zdarzają Ci się zatrucia, dolegliwości wątrobowe lub omdlenia? Boisz się, że dieta może Ci zaszkodzić? Czy Twoje obawy są słuszne?

Niestety nie wszystkie diety są bezpieczne dla organizmu. Zdarzają się takie, które potrafią organizm wręcz wyniszczyć. Niestety bywa i tak, że dieta, która jest uważana za zdrową nagle staje się modna i dopiero po jakimś czasie na jaw wychodzi to, że jednak nie do końca jest ona taka zdrowa. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być również przekazywanie sobie niesprawdzonych informacji, czy zmienianie na własną rękę zasad, które w danej diecie obowiązują.

Aby odchudzanie było bezpieczne najlepiej jest skonsultować się z lekarzem dietetykiem, opowiedzieć mu o swoim organizmie i pozwolić mu wykonywać jego pracę. Dietetyk na pewno dobierze dietę zgodną z potrzebami organizmu, będzie to program indywidualny a nie taki, który jest powielany w różnych książkach. Wtedy zrzucenie zbędnych kilogramów będzie bezpieczne dla Twojego organizmu.