Ludzie, podobnie jak wiele innych zwierząt, które żyją na ziemi, niemal od zawsze są trapieni przez wiele chorób. Są to problemy ze zdrowiem spowodowane zazwyczaj przez bakterie czy wirusy. Jedne od drugich znacznie się różnią, a także powodują bardzo różne problemy. Generalnie choroby same w sobie dzielą się na wiele kategorii i nie można zapominać, że będziemy mogli się przed nimi zawsze starać bronić.

Najgroźniejsze są choroby śmiertelne, których posiadanie może, ale nie musi, doprowadzić do śmierci, oraz choroby zakaźne, które także zazwyczaj są śmiertelne. Choroby zakaźne roznoszone są drogą kropelkową, poprzez kontakt fizyczny z zakażoną osobą oraz na wiele innych sposobów. Aby jednak zapobiegać takim problemom należy jak najbardziej starać się o unikanie kontaktu z takimi czynnikami, które uznane są ogólnie za niebezpieczne i będziemy mogli się przez to zakazić. Jednak są jeszcze choroby, które nie tylko nie muszą nas zabić, ale także mogą się w nas nie rozwijać. Wówczas zarażony człowiek może się stać nosicielem. Oznacza to na przykład, że będzie nosił w sobie wirusy, ale one go nie zaatakują, jednak już będzie on zarażał innych. Jest to wielki problem, ponieważ nosiciel nie jest zazwyczaj nawet świadom tego,  że jest nosicielem i nie będzie w stanie przeciwdziałać zakażeniom innych. Aby unikać takich sytuacji, powinniśmy regularnie poddawać się badaniom, co pozwoli nam na osiąganie dobrych rezultatów jeśli chodzi o leczenie chorób.

Aby jednak móc sobie pozwolić  na to, by zrozumieć na czym polega leczenie takich chorób, należy udać się do szpitala, gdzie są one leczone i tam dowiemy się jakich metod się używa oraz jak poradzić sobie z wczesnym wykrywaniem. Jest to niezwykle ważne i dlatego nie powinniśmy dopuścić do tego, by nasz organizm stał się nosicielem czy aby dopadła go choroba. Najskuteczniejsze w tym są wszelkiego rodzaju szczepionki, które zapobiegają problemom z naszymi chorobami. Najgorsze jest to, że choroby znajdują się wszędzie wokół nas i nigdy nie wiadomo kiedy spróbują zaatakować.