Kategorie
Jak wiadomo osoby pod wpływem alkoholu nie powinny otrzymywać lekarstw zawierających psychotropy. [25] Od tej bardzo powszechnie znanej zasady, żeby osobom pod wpływem alkoholu nie podawać psychotropów można odstąpić pod warunkiem że u chorego występująca przykład drgawki lub majaczenia. Dlaczego tak jest? Ponieważ według oceny specjalistów, ryzyko zgonu w takim przypadku jest większe niż ryzyko wystąpienia skutków ubocznych z pomieszania posychotropu z alkoholem. Kolejna ustalona wada w przypadku lekarstw z grupy BDZ jest to krzyżowe uzależnienie od alkoholu. Wymusza to niestety leczenie zespołów AZA dawkami w okresie maksymalnie siedmiu dni i jak najmniejszymi. W testach przeprowadzonych w warunkach klinicznych nie wskazano farmakologicznie przewagi BZA na innymi lekami, jednak to ona jest stosowana najczęściej. Duża część lekarzy posiada spore doświadczenie w podawaniu lekarstw zdiazepamem, lekiem który jest tani a jednocześnie ma średniodługi okres działania. Wadą tego lekarstwa jest słaba dostępność przy zastrzykach do mięśnia. Ostatnimi czasy najczęściej preferowanym lekiem z grupy BDZ są takie o długim okresie działania. Przykładem tutaj jest klorazepat, który podawany 1 lub 2 razy dziennie zapewnia równomierne rozłożenie się we krwi. W przypadku osób, które mają uszkodzoną wątrobę lub chorują na marskość wątroby zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o lek to lorazepam. Dawkowanie leków z grupy BZA powinno odbywać się w różnych wielkościach. Przeważnie za wystarczające uznaje się dawki małe. Do 25 mg na dobę. W przypadku jeżeli zespól AZA jest bardzo nasilony, wówczas podaje się okoo 40 mg n dobę. Popularna w zachodnich szpitalach a ostatnio i w Polsce metoda wysysania, która polega na podawaniu co godzinę BDZ i oczekiwanie na ustąpienie skutków abstynencji. W ten sposób przekracza się często nawet 100mg na dobę.

Dzisiaj, aby funkcjonować na relatywnie wysokim poziomie, należy po prostu bardzo ciężko, a przede wszystkim długo pracować. To naturalnie nie jest zawsze obowiązująca reguła, ale fakty są takie, że przeciętna kobieta sporo pracuje. Jednak dla każdej kobiety niezbędny jest relaks. Np. fantastycznym rozwiązaniem jest wizyta w SPA. W takim ośrodku kobieta może choćby zostać bardzo umiejętnie wymasowana czy wydepilowana. W grę wchodzi również ostatnio popularne przedłużanie rzęs. Dobrze, ale gdzie można odnaleźć porządny ośrodek SPA?
Dobrym wyjściem jest chociażby korzystanie z wyszukiwarki internetowej. Gdy mieszkamy w przykładowo Bydgoszczy, strzałem w dziesiątkę jest wpisanie w wyszukiwarce internetowej Spa Bydgoszcz – bez dwóch zdań znajdziemy niemało ośrodków SPA! W każdym przypadku trzeba również bardziej się starać uprawiać więcej sportu. Jak to się przyjęło mówić – sport to samo zdrowie, więc bieganie, spacerowanie albo pływanie są doskonałą opcją dla takich kobiet, które chcą zadbać o własną osobę!