Jak wiadomo osoby pod wpływem alkoholu nie powinny otrzymywać lekarstw zawierających psychotropy. [25] Od tej bardzo powszechnie znanej zasady, żeby osobom pod wpływem alkoholu nie podawać psychotropów można odstąpić pod warunkiem że u chorego występująca przykład drgawki lub majaczenia. Dlaczego tak jest? Ponieważ według oceny specjalistów, ryzyko zgonu w takim przypadku jest większe niż ryzyko wystąpienia skutków ubocznych z pomieszania posychotropu z alkoholem. Kolejna ustalona wada w przypadku lekarstw z grupy BDZ jest to krzyżowe uzależnienie od alkoholu. Wymusza to niestety leczenie zespołów AZA dawkami w okresie maksymalnie siedmiu dni i jak najmniejszymi. W testach przeprowadzonych w warunkach klinicznych nie wskazano farmakologicznie przewagi BZA na innymi lekami, jednak to ona jest stosowana najczęściej. Duża część lekarzy posiada spore doświadczenie w podawaniu lekarstw zdiazepamem, lekiem który jest tani a jednocześnie ma średniodługi okres działania. Wadą tego lekarstwa jest słaba dostępność przy zastrzykach do mięśnia. Ostatnimi czasy najczęściej preferowanym lekiem z grupy BDZ są takie o długim okresie działania. Przykładem tutaj jest klorazepat, który podawany 1 lub 2 razy dziennie zapewnia równomierne rozłożenie się we krwi. W przypadku osób, które mają uszkodzoną wątrobę lub chorują na marskość wątroby zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o lek to lorazepam. Dawkowanie leków z grupy BZA powinno odbywać się w różnych wielkościach. Przeważnie za wystarczające uznaje się dawki małe. Do 25 mg na dobę. W przypadku jeżeli zespól AZA jest bardzo nasilony, wówczas podaje się okoo 40 mg n dobę. Popularna w zachodnich szpitalach a ostatnio i w Polsce metoda wysysania, która polega na podawaniu co godzinę BDZ i oczekiwanie na ustąpienie skutków abstynencji. W ten sposób przekracza się często nawet 100mg na dobę.

Nie podoba Ci się to jak wyglądasz i chciałabyś zacząć odchudzanie? Z drugiej jednak strony masz „słaby” organizm, zdarzają Ci się zatrucia, dolegliwości wątrobowe lub omdlenia? Boisz się, że dieta może Ci zaszkodzić? Czy Twoje obawy są słuszne?

Niestety nie wszystkie diety są bezpieczne dla organizmu. Zdarzają się takie, które potrafią organizm wręcz wyniszczyć. Niestety bywa i tak, że dieta, która jest uważana za zdrową nagle staje się modna i dopiero po jakimś czasie na jaw wychodzi to, że jednak nie do końca jest ona taka zdrowa. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być również przekazywanie sobie niesprawdzonych informacji, czy zmienianie na własną rękę zasad, które w danej diecie obowiązują.

Aby odchudzanie było bezpieczne najlepiej jest skonsultować się z lekarzem dietetykiem, opowiedzieć mu o swoim organizmie i pozwolić mu wykonywać jego pracę. Dietetyk na pewno dobierze dietę zgodną z potrzebami organizmu, będzie to program indywidualny a nie taki, który jest powielany w różnych książkach. Wtedy zrzucenie zbędnych kilogramów będzie bezpieczne dla Twojego organizmu.