Jak wiadomo osoby pod wpływem alkoholu nie powinny otrzymywać lekarstw zawierających psychotropy. [25] Od tej bardzo powszechnie znanej zasady, żeby osobom pod wpływem alkoholu nie podawać psychotropów można odstąpić pod warunkiem że u chorego występująca przykład drgawki lub majaczenia. Dlaczego tak jest? Ponieważ według oceny specjalistów, ryzyko zgonu w takim przypadku jest większe niż ryzyko wystąpienia skutków ubocznych z pomieszania posychotropu z alkoholem. Kolejna ustalona wada w przypadku lekarstw z grupy BDZ jest to krzyżowe uzależnienie od alkoholu. Wymusza to niestety leczenie zespołów AZA dawkami w okresie maksymalnie siedmiu dni i jak najmniejszymi. W testach przeprowadzonych w warunkach klinicznych nie wskazano farmakologicznie przewagi BZA na innymi lekami, jednak to ona jest stosowana najczęściej. Duża część lekarzy posiada spore doświadczenie w podawaniu lekarstw zdiazepamem, lekiem który jest tani a jednocześnie ma średniodługi okres działania. Wadą tego lekarstwa jest słaba dostępność przy zastrzykach do mięśnia. Ostatnimi czasy najczęściej preferowanym lekiem z grupy BDZ są takie o długim okresie działania. Przykładem tutaj jest klorazepat, który podawany 1 lub 2 razy dziennie zapewnia równomierne rozłożenie się we krwi. W przypadku osób, które mają uszkodzoną wątrobę lub chorują na marskość wątroby zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o lek to lorazepam. Dawkowanie leków z grupy BZA powinno odbywać się w różnych wielkościach. Przeważnie za wystarczające uznaje się dawki małe. Do 25 mg na dobę. W przypadku jeżeli zespól AZA jest bardzo nasilony, wówczas podaje się okoo 40 mg n dobę. Popularna w zachodnich szpitalach a ostatnio i w Polsce metoda wysysania, która polega na podawaniu co godzinę BDZ i oczekiwanie na ustąpienie skutków abstynencji. W ten sposób przekracza się często nawet 100mg na dobę.
« Starsze wpisy
« Starsze wpisy

Co jeść, aby schudnąć?
W społeczeństwach zachodnich utarło się przekonanie, ze aby schudnąć, należy się głodzić. Nie jest to prawda, zazwyczaj wystarczy zmienić odpowiednio nawyki żywieniowe aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu z organizmu. Oczywiście należy także dbać o swoje ciało dostarczając mu codzienne porcji ćwiczeń fizycznych. Ćwiczyć zawsze warto, nawet jeśli nasze ciało nie ma już ani grama zbędnego tłuszczu. Ćwiczenia fizyczne poprawiają stan naszego organizmu i zdrowia, poprawiają naszą urodę, sprawiają, że żyjemy dłużej.

Objadanie się nie jest dobre także z innego powodu – jeśli zaczniemy nagle ograniczać sobie w drastyczny sposób ilość spożywanego jedzenia, nasza organizm będzie się buntował i jedzenie stanie się prawdziwą obsesją, czyli cały czas będziemy myśleli o tym, żeby się najeść. Niestety stanie się prędzej czy później tak, że zaczniemy się przejadać. Dlatego efekt jojo w stosowaniu takiej głodowej diety jest najgorszym z możliwych. Ograniczanie dostarczania sobie składników odżywczych niestety spowoduje także, że nasza uroda nie będzie się poprawiać, czyli zaczną łamać się nam paznokcie, stan naszej cery będzie gorszy, będziemy gorzej wyglądali. Dlatego rozwaga w stosowaniu jakiejkolwiek diety jest wysoce wskazana.