Kategorie
Jak wiadomo osoby pod wpływem alkoholu nie powinny otrzymywać lekarstw zawierających psychotropy. [25] Od tej bardzo powszechnie znanej zasady, żeby osobom pod wpływem alkoholu nie podawać psychotropów można odstąpić pod warunkiem że u chorego występująca przykład drgawki lub majaczenia. Dlaczego tak jest? Ponieważ według oceny specjalistów, ryzyko zgonu w takim przypadku jest większe niż ryzyko wystąpienia skutków ubocznych z pomieszania posychotropu z alkoholem. Kolejna ustalona wada w przypadku lekarstw z grupy BDZ jest to krzyżowe uzależnienie od alkoholu. Wymusza to niestety leczenie zespołów AZA dawkami w okresie maksymalnie siedmiu dni i jak najmniejszymi. W testach przeprowadzonych w warunkach klinicznych nie wskazano farmakologicznie przewagi BZA na innymi lekami, jednak to ona jest stosowana najczęściej. Duża część lekarzy posiada spore doświadczenie w podawaniu lekarstw zdiazepamem, lekiem który jest tani a jednocześnie ma średniodługi okres działania. Wadą tego lekarstwa jest słaba dostępność przy zastrzykach do mięśnia. Ostatnimi czasy najczęściej preferowanym lekiem z grupy BDZ są takie o długim okresie działania. Przykładem tutaj jest klorazepat, który podawany 1 lub 2 razy dziennie zapewnia równomierne rozłożenie się we krwi. W przypadku osób, które mają uszkodzoną wątrobę lub chorują na marskość wątroby zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o lek to lorazepam. Dawkowanie leków z grupy BZA powinno odbywać się w różnych wielkościach. Przeważnie za wystarczające uznaje się dawki małe. Do 25 mg na dobę. W przypadku jeżeli zespól AZA jest bardzo nasilony, wówczas podaje się okoo 40 mg n dobę. Popularna w zachodnich szpitalach a ostatnio i w Polsce metoda wysysania, która polega na podawaniu co godzinę BDZ i oczekiwanie na ustąpienie skutków abstynencji. W ten sposób przekracza się często nawet 100mg na dobę.
« Starsze wpisy
« Starsze wpisy

Zapewne nie ma na świecie takiej osoby, która choć raz w trakcie życia nie miewała kłopotów ze snem. Jednakże jeśli ciągle nie możemy normalnie zasnąć, ciągle się budzimy, to musimy coś z tym fantem zrobić. Dobrze, lecz co zatem? Dobrym rozwiązaniem są zioła ajurwedyjskie, bo sprawiają one, iż możemy o wiele lepiej radzić sobie z zasypianiem. Wszyscy wiele razy słyszeliśmy, iż ziółka są dobre na wszystko – i dużo w tym twierdzeniu prawdy. W końcu w istocie jest tak, że na przykład Himalaya w znacznym stopniu poprawią nasz sen.
Oczywiście takowe zioła można kupić w wielu miejscach, bo, aby je dostać wcale nie trzeba mieć recepty od doktora. Choć myli się osoba, która myśli sobie, że zioła to wszystko czego nam potrzeba. Nawet najbardziej skuteczne ziółka nie są pomocne, jeżeli najpierw nie zadbamy o to, aby w jakiś sposób zmienić tryb swojego funkcjonowania. W szczególności mowa tutaj o zdrowiu. To nie tajemnica, że ci ludzie, którzy nie narzekają na zdrowie, sporo rzadziej cierpią na bezsenność. Pamiętajmy także, aby nie jeść na dwie godziny przez snem, a także porządnie się spocić. Kiedy człowiek poćwiczy przed pójściem spać, zasypia niemal momentalnie. A przecież porządny sen to definitywna podstawa.