Kategorie
Jak wiadomo osoby pod wpływem alkoholu nie powinny otrzymywać lekarstw zawierających psychotropy. [25] Od tej bardzo powszechnie znanej zasady, żeby osobom pod wpływem alkoholu nie podawać psychotropów można odstąpić pod warunkiem że u chorego występująca przykład drgawki lub majaczenia. Dlaczego tak jest? Ponieważ według oceny specjalistów, ryzyko zgonu w takim przypadku jest większe niż ryzyko wystąpienia skutków ubocznych z pomieszania posychotropu z alkoholem. Kolejna ustalona wada w przypadku lekarstw z grupy BDZ jest to krzyżowe uzależnienie od alkoholu. Wymusza to niestety leczenie zespołów AZA dawkami w okresie maksymalnie siedmiu dni i jak najmniejszymi. W testach przeprowadzonych w warunkach klinicznych nie wskazano farmakologicznie przewagi BZA na innymi lekami, jednak to ona jest stosowana najczęściej. Duża część lekarzy posiada spore doświadczenie w podawaniu lekarstw zdiazepamem, lekiem który jest tani a jednocześnie ma średniodługi okres działania. Wadą tego lekarstwa jest słaba dostępność przy zastrzykach do mięśnia. Ostatnimi czasy najczęściej preferowanym lekiem z grupy BDZ są takie o długim okresie działania. Przykładem tutaj jest klorazepat, który podawany 1 lub 2 razy dziennie zapewnia równomierne rozłożenie się we krwi. W przypadku osób, które mają uszkodzoną wątrobę lub chorują na marskość wątroby zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o lek to lorazepam. Dawkowanie leków z grupy BZA powinno odbywać się w różnych wielkościach. Przeważnie za wystarczające uznaje się dawki małe. Do 25 mg na dobę. W przypadku jeżeli zespól AZA jest bardzo nasilony, wówczas podaje się okoo 40 mg n dobę. Popularna w zachodnich szpitalach a ostatnio i w Polsce metoda wysysania, która polega na podawaniu co godzinę BDZ i oczekiwanie na ustąpienie skutków abstynencji. W ten sposób przekracza się często nawet 100mg na dobę.

30Stosowanie jakiejkolwiek diety powinno rozpocząć się przede wszystkim od zdobycia wiedzy odnośnie pokarmów, które nam szkodzą, a które są dla nas korzystne. Warto przede wszystkim wiedzieć co jeść aby schudnąć oraz czego unikać. Nie warto głodzić się. Warto natomiast ograniczyć nadmierne spożywanie tłuszczów oraz węglowodanów. Istnieją także takie składniki pożywienia, które w znacznie szybszym tempie niż inne będą pomocne w szybkim spalaniu tkanki tłuszczowej. Są to oczywiście owoce i warzywa, które są niesamowicie sycące, smaczne, a jednocześnie mają niewiele kalorii.

Wiele z tych warzyw wręcz powoduje, że chudniemy, czyli strawienie ich pochłania więcej kalorii niż one same w sobie je posiadają. Są to wszelkiego rodzaju rośliny strączkowe, a także rośliny, które mają twarde skórki. Są to też jajka. Jajka generalnie rzecz biorąc przez lata nie były traktowane jako zdrowe, ale tak naprawdę jajko ugotowane na twardo i zjadane bez żadnych dodatków w postaci boczku nigdy nie będzie niezdrowe. Należy oczywiście zachować umiar w jedzeniu jajek. Pomocne w spalaniu kalorii są wszelkiego rodzaju ostre warzywa – papryczki chilli na przykład świetnie wspomagają proces spalania tłuszczu.