Jak wiadomo osoby pod wpływem alkoholu nie powinny otrzymywać lekarstw zawierających psychotropy. [25] Od tej bardzo powszechnie znanej zasady, żeby osobom pod wpływem alkoholu nie podawać psychotropów można odstąpić pod warunkiem że u chorego występująca przykład drgawki lub majaczenia. Dlaczego tak jest? Ponieważ według oceny specjalistów, ryzyko zgonu w takim przypadku jest większe niż ryzyko wystąpienia skutków ubocznych z pomieszania posychotropu z alkoholem. Kolejna ustalona wada w przypadku lekarstw z grupy BDZ jest to krzyżowe uzależnienie od alkoholu. Wymusza to niestety leczenie zespołów AZA dawkami w okresie maksymalnie siedmiu dni i jak najmniejszymi. W testach przeprowadzonych w warunkach klinicznych nie wskazano farmakologicznie przewagi BZA na innymi lekami, jednak to ona jest stosowana najczęściej. Duża część lekarzy posiada spore doświadczenie w podawaniu lekarstw zdiazepamem, lekiem który jest tani a jednocześnie ma średniodługi okres działania. Wadą tego lekarstwa jest słaba dostępność przy zastrzykach do mięśnia. Ostatnimi czasy najczęściej preferowanym lekiem z grupy BDZ są takie o długim okresie działania. Przykładem tutaj jest klorazepat, który podawany 1 lub 2 razy dziennie zapewnia równomierne rozłożenie się we krwi. W przypadku osób, które mają uszkodzoną wątrobę lub chorują na marskość wątroby zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o lek to lorazepam. Dawkowanie leków z grupy BZA powinno odbywać się w różnych wielkościach. Przeważnie za wystarczające uznaje się dawki małe. Do 25 mg na dobę. W przypadku jeżeli zespól AZA jest bardzo nasilony, wówczas podaje się okoo 40 mg n dobę. Popularna w zachodnich szpitalach a ostatnio i w Polsce metoda wysysania, która polega na podawaniu co godzinę BDZ i oczekiwanie na ustąpienie skutków abstynencji. W ten sposób przekracza się często nawet 100mg na dobę.

Problemy ze wzrokiem pojawiają się u każdego z nas wraz z upływem lat, nie mniej jednak wielu ludzi ma z tym problem już o wiele wcześniej, wówczas częste wizyty u okulisty są nieuniknione. Okulistyka zajmuje się więc bardzo ważną częścią ludzkiego ciała jaką są oczy, bez których ciężko sobie wyobrazić nasze codzienne funkcjonowanie. Problemy ze wzorkiem są najczęściej związane z wadą wzroku, wrodzoną lub nabytą, która powoduje niemożność odczytania znaków z określonej odległości.

 

Wada nabyta jest dziedziczna w genach, najczęściej nie mamy na nią żadnego wpływu, pozostaje nam tylko przyzwyczaić się do okularów. Wada wrodzona z kolei może wynikać z niewłaściwego trybu życia, spędzania zbyt długich godzin przed komputerem czy telewizorem, a także ze zbytniego narażania swoich oczu na promieniowanie, oświetlenie. Wady wzroku wyleczyć się raczej nie da, ale można z nią funkcjonować poprzez zastosowanie okularów czy też soczewek kontaktowych. Wady wzroku nie są więc tak wielkim problemem, ponieważ z łatwością można z nimi funkcjonować dzięki osiągnięciom dzisiejszej medycyny.