Nowotwory
Jak wiadomo osoby pod wpływem alkoholu nie powinny otrzymywać lekarstw zawierających psychotropy. [25] Od tej bardzo powszechnie znanej zasady, żeby osobom pod wpływem alkoholu nie podawać psychotropów można odstąpić pod warunkiem że u chorego występująca przykład drgawki lub majaczenia. Dlaczego tak jest? Ponieważ według oceny specjalistów, ryzyko zgonu w takim przypadku jest większe niż ryzyko wystąpienia skutków ubocznych z pomieszania posychotropu z alkoholem. Kolejna ustalona wada w przypadku lekarstw z grupy BDZ jest to krzyżowe uzależnienie od alkoholu. Wymusza to niestety leczenie zespołów AZA dawkami w okresie maksymalnie siedmiu dni i jak najmniejszymi. W testach przeprowadzonych w warunkach klinicznych nie wskazano farmakologicznie przewagi BZA na innymi lekami, jednak to ona jest stosowana najczęściej. Duża część lekarzy posiada spore doświadczenie w podawaniu lekarstw zdiazepamem, lekiem który jest tani a jednocześnie ma średniodługi okres działania. Strony partnerskie i przyjaciele: Wadą tego lekarstwa jest słaba dostępność przy zastrzykach do mięśnia. Ostatnimi czasy najczęściej preferowanym lekiem z grupy BDZ są takie o długim okresie działania. Przykładem tutaj jest klorazepat, który podawany 1 lub 2 razy dziennie zapewnia równomierne rozłożenie się we krwi. W przypadku osób, które mają uszkodzoną wątrobę lub chorują na marskość wątroby zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o lek to lorazepam. Dawkowanie leków z grupy BZA powinno odbywać się w różnych wielkościach. Przeważnie za wystarczające uznaje się dawki małe. Do 25 mg na dobę. W przypadku jeżeli zespól AZA jest bardzo nasilony, wówczas podaje się okoo 40 mg n dobę. Popularna w zachodnich szpitalach a ostatnio i w Polsce metoda wysysania, która polega na podawaniu co godzinę BDZ i oczekiwanie na ustąpienie skutków abstynencji. W ten sposób przekracza się często nawet 100mg na dobę.

2Czujesz się zmęczona zimą, ospała, senna i bez życia? Co zrobić, by wraz z przyjściem wiosny czuć w sobie nieskończone pokłady energii, by cieszyć się każdym dniem? By z radością wstawać rano i iść do pracy?Oto kilka pomysłów:
1. Zapisz się na siłownię – odchudzanie pomoże Ci zrzucić zbędne kilogramy, wymodelujesz sylwetkę, nabierzesz siły i energii, wzmocnisz swój układ odpornościowy. Po wysiłku poczujesz zadowolenie – wzrośnie w Twoim organizmie poziom tak zwanych hormonów szczęścia. Wspólne chodzenie na siłownie może być również dobrą okazją do zacieśnienia więzi z przyjaciółką. A może to właśnie na siłowni poznasz nową przyjaciółkę?
2. Przejdź na dietę – nie chodzi o to, abyś zrzucała od razu dziesięć kilogramów, chodzi tu raczej o wyrobienie w sobie odpowiednich nawyków. Dieta zakłada pewne ograniczenia, które pozwalają ćwiczyć charakter.
3. Wymień garderobę. To chyba najlepszy pomysł ze wszystkich – nie wymaga wielkiego wysiłku ( przecież zakupy lub wymienienie zawartości szafy nie należą do najcięższych obowiązków) a efekty widać niemalże od razu.