Kategorie
Jak wiadomo osoby pod wpływem alkoholu nie powinny otrzymywać lekarstw zawierających psychotropy. [25] Od tej bardzo powszechnie znanej zasady, żeby osobom pod wpływem alkoholu nie podawać psychotropów można odstąpić pod warunkiem że u chorego występująca przykład drgawki lub majaczenia. Dlaczego tak jest? Ponieważ według oceny specjalistów, ryzyko zgonu w takim przypadku jest większe niż ryzyko wystąpienia skutków ubocznych z pomieszania posychotropu z alkoholem. Kolejna ustalona wada w przypadku lekarstw z grupy BDZ jest to krzyżowe uzależnienie od alkoholu. Wymusza to niestety leczenie zespołów AZA dawkami w okresie maksymalnie siedmiu dni i jak najmniejszymi. W testach przeprowadzonych w warunkach klinicznych nie wskazano farmakologicznie przewagi BZA na innymi lekami, jednak to ona jest stosowana najczęściej. Duża część lekarzy posiada spore doświadczenie w podawaniu lekarstw zdiazepamem, lekiem który jest tani a jednocześnie ma średniodługi okres działania. Wadą tego lekarstwa jest słaba dostępność przy zastrzykach do mięśnia. Ostatnimi czasy najczęściej preferowanym lekiem z grupy BDZ są takie o długim okresie działania. Przykładem tutaj jest klorazepat, który podawany 1 lub 2 razy dziennie zapewnia równomierne rozłożenie się we krwi. W przypadku osób, które mają uszkodzoną wątrobę lub chorują na marskość wątroby zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o lek to lorazepam. Dawkowanie leków z grupy BZA powinno odbywać się w różnych wielkościach. Przeważnie za wystarczające uznaje się dawki małe. Do 25 mg na dobę. W przypadku jeżeli zespól AZA jest bardzo nasilony, wówczas podaje się okoo 40 mg n dobę. Popularna w zachodnich szpitalach a ostatnio i w Polsce metoda wysysania, która polega na podawaniu co godzinę BDZ i oczekiwanie na ustąpienie skutków abstynencji. W ten sposób przekracza się często nawet 100mg na dobę.

Ludzie, podobnie jak wiele innych zwierząt, które żyją na ziemi, niemal od zawsze są trapieni przez wiele chorób. Są to problemy ze zdrowiem spowodowane zazwyczaj przez bakterie czy wirusy. Jedne od drugich znacznie się różnią, a także powodują bardzo różne problemy. Generalnie choroby same w sobie dzielą się na wiele kategorii i nie można zapominać, że będziemy mogli się przed nimi zawsze starać bronić.

Najgroźniejsze są choroby śmiertelne, których posiadanie może, ale nie musi, doprowadzić do śmierci, oraz choroby zakaźne, które także zazwyczaj są śmiertelne. Choroby zakaźne roznoszone są drogą kropelkową, poprzez kontakt fizyczny z zakażoną osobą oraz na wiele innych sposobów. Aby jednak zapobiegać takim problemom należy jak najbardziej starać się o unikanie kontaktu z takimi czynnikami, które uznane są ogólnie za niebezpieczne i będziemy mogli się przez to zakazić. Jednak są jeszcze choroby, które nie tylko nie muszą nas zabić, ale także mogą się w nas nie rozwijać. Wówczas zarażony człowiek może się stać nosicielem. Oznacza to na przykład, że będzie nosił w sobie wirusy, ale one go nie zaatakują, jednak już będzie on zarażał innych. Jest to wielki problem, ponieważ nosiciel nie jest zazwyczaj nawet świadom tego,  że jest nosicielem i nie będzie w stanie przeciwdziałać zakażeniom innych. Aby unikać takich sytuacji, powinniśmy regularnie poddawać się badaniom, co pozwoli nam na osiąganie dobrych rezultatów jeśli chodzi o leczenie chorób.

Aby jednak móc sobie pozwolić  na to, by zrozumieć na czym polega leczenie takich chorób, należy udać się do szpitala, gdzie są one leczone i tam dowiemy się jakich metod się używa oraz jak poradzić sobie z wczesnym wykrywaniem. Jest to niezwykle ważne i dlatego nie powinniśmy dopuścić do tego, by nasz organizm stał się nosicielem czy aby dopadła go choroba. Najskuteczniejsze w tym są wszelkiego rodzaju szczepionki, które zapobiegają problemom z naszymi chorobami. Najgorsze jest to, że choroby znajdują się wszędzie wokół nas i nigdy nie wiadomo kiedy spróbują zaatakować.