Kategorie
Jak wiadomo osoby pod wpływem alkoholu nie powinny otrzymywać lekarstw zawierających psychotropy. [25] Od tej bardzo powszechnie znanej zasady, żeby osobom pod wpływem alkoholu nie podawać psychotropów można odstąpić pod warunkiem że u chorego występująca przykład drgawki lub majaczenia. Dlaczego tak jest? Ponieważ według oceny specjalistów, ryzyko zgonu w takim przypadku jest większe niż ryzyko wystąpienia skutków ubocznych z pomieszania posychotropu z alkoholem. Kolejna ustalona wada w przypadku lekarstw z grupy BDZ jest to krzyżowe uzależnienie od alkoholu. Wymusza to niestety leczenie zespołów AZA dawkami w okresie maksymalnie siedmiu dni i jak najmniejszymi. W testach przeprowadzonych w warunkach klinicznych nie wskazano farmakologicznie przewagi BZA na innymi lekami, jednak to ona jest stosowana najczęściej. Duża część lekarzy posiada spore doświadczenie w podawaniu lekarstw zdiazepamem, lekiem który jest tani a jednocześnie ma średniodługi okres działania. Wadą tego lekarstwa jest słaba dostępność przy zastrzykach do mięśnia. Ostatnimi czasy najczęściej preferowanym lekiem z grupy BDZ są takie o długim okresie działania. Przykładem tutaj jest klorazepat, który podawany 1 lub 2 razy dziennie zapewnia równomierne rozłożenie się we krwi. W przypadku osób, które mają uszkodzoną wątrobę lub chorują na marskość wątroby zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o lek to lorazepam. Dawkowanie leków z grupy BZA powinno odbywać się w różnych wielkościach. Przeważnie za wystarczające uznaje się dawki małe. Do 25 mg na dobę. W przypadku jeżeli zespól AZA jest bardzo nasilony, wówczas podaje się okoo 40 mg n dobę. Popularna w zachodnich szpitalach a ostatnio i w Polsce metoda wysysania, która polega na podawaniu co godzinę BDZ i oczekiwanie na ustąpienie skutków abstynencji. W ten sposób przekracza się często nawet 100mg na dobę.

stitching-together-a-wound-3-1090107-mBardzo często w przypadku ciężkiej choroby pacjenta konieczne jest wykonanie zabiegu chirurgicznego, zwanego inaczej operacją. Operacja jest najczęściej zlecana przez lekarzy specjalistów, w przypadku zagrożenia zdrowia i życia pacjenta. Zabieg chirurgiczny ma na celu przywrócenie organizmu do sprawnego funkcjonowania, nie mniej jednak związany jest także z ryzykiem, którego poziom jest różny w zależności od rodzaju wykonywanego zabiegu.

 

Zabiegi chirurgiczne często wykonywane są w celu przywrócenia pacjentowi sprawności ruchowej, a więc odpowiedniego naprostowania kości, czy też wstawienia implantu umożliwiającego powrót do normalnego funkcjonowania. Zabiegi chirurgiczne są podstawą dzisiejszej medycyny, nadal jednak są wykonywane przez ludzi co jest ich pewną niedoskonałością. Nawet najbardziej doświadczony lekarz nieraz popełnia błędy, perfekcyjności w wykonywanych podczas operacji ruchach można wymagać tylko od robota, nie mniej jednak takie rozwiązania póki co nie są dostępne, miejmy nadzieję że pojawią się w przyszłości, jako początek nowoczesnej medycyny.