Kategorie
Jak wiadomo osoby pod wpływem alkoholu nie powinny otrzymywać lekarstw zawierających psychotropy. [25] Od tej bardzo powszechnie znanej zasady, żeby osobom pod wpływem alkoholu nie podawać psychotropów można odstąpić pod warunkiem że u chorego występująca przykład drgawki lub majaczenia. Dlaczego tak jest? Ponieważ według oceny specjalistów, ryzyko zgonu w takim przypadku jest większe niż ryzyko wystąpienia skutków ubocznych z pomieszania posychotropu z alkoholem. Kolejna ustalona wada w przypadku lekarstw z grupy BDZ jest to krzyżowe uzależnienie od alkoholu. Wymusza to niestety leczenie zespołów AZA dawkami w okresie maksymalnie siedmiu dni i jak najmniejszymi. W testach przeprowadzonych w warunkach klinicznych nie wskazano farmakologicznie przewagi BZA na innymi lekami, jednak to ona jest stosowana najczęściej. Duża część lekarzy posiada spore doświadczenie w podawaniu lekarstw zdiazepamem, lekiem który jest tani a jednocześnie ma średniodługi okres działania. Wadą tego lekarstwa jest słaba dostępność przy zastrzykach do mięśnia. Ostatnimi czasy najczęściej preferowanym lekiem z grupy BDZ są takie o długim okresie działania. Przykładem tutaj jest klorazepat, który podawany 1 lub 2 razy dziennie zapewnia równomierne rozłożenie się we krwi. W przypadku osób, które mają uszkodzoną wątrobę lub chorują na marskość wątroby zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o lek to lorazepam. Dawkowanie leków z grupy BZA powinno odbywać się w różnych wielkościach. Przeważnie za wystarczające uznaje się dawki małe. Do 25 mg na dobę. W przypadku jeżeli zespól AZA jest bardzo nasilony, wówczas podaje się okoo 40 mg n dobę. Popularna w zachodnich szpitalach a ostatnio i w Polsce metoda wysysania, która polega na podawaniu co godzinę BDZ i oczekiwanie na ustąpienie skutków abstynencji. W ten sposób przekracza się często nawet 100mg na dobę.

blowing-dandelion-776306-mAlergia jest chorobą naszego wieku, najczęściej pojawia się u małych dzieci, które nie mają jeszcze do końca uodpornionego organizmu. Alergia najczęściej objawia się reakcją skórną w postaci wysypki lub też katarem, nazywanym często siennym. Alergie pojawiają się najczęściej w okresach wzmożonego pylenia drzew i roślin, a więc na wiosnę, która dla alergika potrafi być prawdziwym utrapieniem. Niektóre osoby posiadają także alergie na sierść zwierząt, przez co nie mogą posiadać takich zwierzątek w domu.

 

Popularna jest także alergia na kurz, który odkłada się na domowych szafkach – bardzo ciężko jest z nią walczyć, a zapewnienie sterylnych warunków w domu jest często niemożliwe. Nie mniej jednak objawy alergii można zmniejszyć poprzez przyjmowanie odpowiednich leków przepisanych przez lekarza. Leki te przyjmuje się przed wystąpieniem ataku, mają one zapobiegać powstawaniu negatywnych reakcji naszego organizmu. Takie leki są dosyć skuteczne, nie mniej jednak najczęściej wymagają recepty, dlatego wizyta u lekarza w przypadku wystąpienia alergii jest nieunikniona.