Kategorie
Jak wiadomo osoby pod wpływem alkoholu nie powinny otrzymywać lekarstw zawierających psychotropy. [25] Od tej bardzo powszechnie znanej zasady, żeby osobom pod wpływem alkoholu nie podawać psychotropów można odstąpić pod warunkiem że u chorego występująca przykład drgawki lub majaczenia. Dlaczego tak jest? Ponieważ według oceny specjalistów, ryzyko zgonu w takim przypadku jest większe niż ryzyko wystąpienia skutków ubocznych z pomieszania posychotropu z alkoholem. Kolejna ustalona wada w przypadku lekarstw z grupy BDZ jest to krzyżowe uzależnienie od alkoholu. Wymusza to niestety leczenie zespołów AZA dawkami w okresie maksymalnie siedmiu dni i jak najmniejszymi. W testach przeprowadzonych w warunkach klinicznych nie wskazano farmakologicznie przewagi BZA na innymi lekami, jednak to ona jest stosowana najczęściej. Duża część lekarzy posiada spore doświadczenie w podawaniu lekarstw zdiazepamem, lekiem który jest tani a jednocześnie ma średniodługi okres działania. Wadą tego lekarstwa jest słaba dostępność przy zastrzykach do mięśnia. Ostatnimi czasy najczęściej preferowanym lekiem z grupy BDZ są takie o długim okresie działania. Przykładem tutaj jest klorazepat, który podawany 1 lub 2 razy dziennie zapewnia równomierne rozłożenie się we krwi. W przypadku osób, które mają uszkodzoną wątrobę lub chorują na marskość wątroby zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o lek to lorazepam. Dawkowanie leków z grupy BZA powinno odbywać się w różnych wielkościach. Przeważnie za wystarczające uznaje się dawki małe. Do 25 mg na dobę. W przypadku jeżeli zespól AZA jest bardzo nasilony, wówczas podaje się okoo 40 mg n dobę. Popularna w zachodnich szpitalach a ostatnio i w Polsce metoda wysysania, która polega na podawaniu co godzinę BDZ i oczekiwanie na ustąpienie skutków abstynencji. W ten sposób przekracza się często nawet 100mg na dobę.

Wirusy i bakterie bardzo często dostają się do naszego organizmu poprzez układ pokarmowy. Podczas trawienia, do naszej krwi przedostają się wirusy, które następnie wywołują pewne zmiany w naszym organizmie. Najczęstszą chorobą związaną z układem pokarmowym jest biegunka, która trwa najczęściej kilka dni. Należy pamiętać, aby zawsze w przypadku jej wystąpienia wybrać się do lekarza, który przepisze nam leki mające pokonać chorobę, bez nich jest niemal pewne, że biegunka będzie co jakiś czas powracać, w końcu nie pozbyliśmy się jej przyczyny.

 

Choroby układu pokarmowego bardzo często objawiają się bólem brzucha, który powinien być dla nas objawem alarmującym, szczególnie jeżeli pojawia się kilka razy w tygodniu. Co by nam nie dolegało, zawsze warto umówić się na wizytę u lekarza, ponieważ często sami nie zdajemy sobie sprawy, jakie dane choroby mają objawy i czy tymczasowy stan zapalny układu pokarmowego nie jest czymś poważniejszym, co będzie wymagało od nas pobytu w szpitalu – o tym jednak zadecyduje już sam lekarz.