Kategorie
Jak wiadomo osoby pod wpływem alkoholu nie powinny otrzymywać lekarstw zawierających psychotropy. [25] Od tej bardzo powszechnie znanej zasady, żeby osobom pod wpływem alkoholu nie podawać psychotropów można odstąpić pod warunkiem że u chorego występująca przykład drgawki lub majaczenia. Dlaczego tak jest? Ponieważ według oceny specjalistów, ryzyko zgonu w takim przypadku jest większe niż ryzyko wystąpienia skutków ubocznych z pomieszania posychotropu z alkoholem. Kolejna ustalona wada w przypadku lekarstw z grupy BDZ jest to krzyżowe uzależnienie od alkoholu. Wymusza to niestety leczenie zespołów AZA dawkami w okresie maksymalnie siedmiu dni i jak najmniejszymi. W testach przeprowadzonych w warunkach klinicznych nie wskazano farmakologicznie przewagi BZA na innymi lekami, jednak to ona jest stosowana najczęściej. Duża część lekarzy posiada spore doświadczenie w podawaniu lekarstw zdiazepamem, lekiem który jest tani a jednocześnie ma średniodługi okres działania. Wadą tego lekarstwa jest słaba dostępność przy zastrzykach do mięśnia. Ostatnimi czasy najczęściej preferowanym lekiem z grupy BDZ są takie o długim okresie działania. Przykładem tutaj jest klorazepat, który podawany 1 lub 2 razy dziennie zapewnia równomierne rozłożenie się we krwi. W przypadku osób, które mają uszkodzoną wątrobę lub chorują na marskość wątroby zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o lek to lorazepam. Dawkowanie leków z grupy BZA powinno odbywać się w różnych wielkościach. Przeważnie za wystarczające uznaje się dawki małe. Do 25 mg na dobę. W przypadku jeżeli zespól AZA jest bardzo nasilony, wówczas podaje się okoo 40 mg n dobę. Popularna w zachodnich szpitalach a ostatnio i w Polsce metoda wysysania, która polega na podawaniu co godzinę BDZ i oczekiwanie na ustąpienie skutków abstynencji. W ten sposób przekracza się często nawet 100mg na dobę.
« Starsze wpisy
« Starsze wpisy

1386581_young_girl_dancing_happy_in_a_fieldWszyscy wiemy, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna w codziennym życiu. Wiemy, ale zazwyczaj po prostu nie chce nam się ćwiczyć. Prawdziwy argument ?nie chce mi się? przysłaniają wymówki, które sprawiają, że nie odczuwamy poczucia winy. Brzmią mniej więcej tak: nie mam czasu, nie mam pieniędzy, przecież i tak się do tego nie nadaję, będzie lepsza okazja, teraz jest zła pora, pada deszcz, jest zimno, jest za gorąco, co sobie ludzie pomyślą. Te wszystkie argumenty są bzdurą, gdyż nie ma nic lepszego w życiu niż sport!

Dzięki niemu możemy skutecznie zadbać o swoje zdrowie. Zaczynając od nadwagi – nawet kilkanaście minut dziennie spaceru do pobliskiego sklepu, będzie miało pozytywny wpływ na przemianą materii, co za tym idzie, przestaniemy przybierać na wadze. Oprócz tego, że stracimy zbędne kilogramy poprawi się nasze samopoczucie. Przestaniemy ciągle narzekać, że coś nas boli. Dotleni się mózg, poprawi się koncentracja uwagi. Jeśli jesteśmy zdeterminowani możemy zapisać się na ćwiczenia fitness do klubu w mieście. Do wyboru mamy też siłownie. Naprawdę wiele osób ćwiczy, niezależnie od tego ile mają lat, jaka jest ich kondycja fizyczna, oraz ile ważą. Każda z tych osób pomyślała o swoim zdrowiu – ty też pomyśl!