Kategorie
Jak wiadomo osoby pod wpływem alkoholu nie powinny otrzymywać lekarstw zawierających psychotropy. [25] Od tej bardzo powszechnie znanej zasady, żeby osobom pod wpływem alkoholu nie podawać psychotropów można odstąpić pod warunkiem że u chorego występująca przykład drgawki lub majaczenia. Dlaczego tak jest? Ponieważ według oceny specjalistów, ryzyko zgonu w takim przypadku jest większe niż ryzyko wystąpienia skutków ubocznych z pomieszania posychotropu z alkoholem. Kolejna ustalona wada w przypadku lekarstw z grupy BDZ jest to krzyżowe uzależnienie od alkoholu. Wymusza to niestety leczenie zespołów AZA dawkami w okresie maksymalnie siedmiu dni i jak najmniejszymi. W testach przeprowadzonych w warunkach klinicznych nie wskazano farmakologicznie przewagi BZA na innymi lekami, jednak to ona jest stosowana najczęściej. Duża część lekarzy posiada spore doświadczenie w podawaniu lekarstw zdiazepamem, lekiem który jest tani a jednocześnie ma średniodługi okres działania. Wadą tego lekarstwa jest słaba dostępność przy zastrzykach do mięśnia. Ostatnimi czasy najczęściej preferowanym lekiem z grupy BDZ są takie o długim okresie działania. Przykładem tutaj jest klorazepat, który podawany 1 lub 2 razy dziennie zapewnia równomierne rozłożenie się we krwi. W przypadku osób, które mają uszkodzoną wątrobę lub chorują na marskość wątroby zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o lek to lorazepam. Dawkowanie leków z grupy BZA powinno odbywać się w różnych wielkościach. Przeważnie za wystarczające uznaje się dawki małe. Do 25 mg na dobę. W przypadku jeżeli zespól AZA jest bardzo nasilony, wówczas podaje się okoo 40 mg n dobę. Popularna w zachodnich szpitalach a ostatnio i w Polsce metoda wysysania, która polega na podawaniu co godzinę BDZ i oczekiwanie na ustąpienie skutków abstynencji. W ten sposób przekracza się często nawet 100mg na dobę.

anatomy-1349598-mWiele osób w dzisiejszym świecie cierpi na choroby związane z układem wieńcowym. Są to zazwyczaj osoby mające problemy z prawidłowym funkcjonowaniem serca, które jest najważniejszym organem ludzkiego ciała. Choroby serca bardzo często są dziedziczne, dlatego warto wspomnieć o tym lekarzowi pierwszego kontaktu, jeżeli takie problemy już kiedyś w rodzinie się pojawiły. Nie mniej jednak choroby serca mogą pojawić się także w związku z nadmierną wagą ciała – tłuszcz prowadzi do przytykania się żył, a jego złogi odkładają się w sercu, co grozi zawałem.

 

Choroby serca mogą pojawić się także u każdej innej osoby, najczęściej mają z nimi problemy dzieci, które muszą podlegać specjalnemu nadzorowi lekarskiemu. Choroby serca pojawiają się także z wiekiem, u osób starszych, a wynikają po prostu ze zmęczenia organizmu wieloletnią, ciężką pracą. Niewątpliwie, serce jest narządem, o który każdy z nas powinien dbać ze szczególną ostrożnością, ponieważ to jego bicie pozwala nam żyć, nie wolno więc ignorować żadnych znaków, które mogą być objawem chorób serca.