Kategorie
Jak wiadomo osoby pod wpływem alkoholu nie powinny otrzymywać lekarstw zawierających psychotropy. [25] Od tej bardzo powszechnie znanej zasady, żeby osobom pod wpływem alkoholu nie podawać psychotropów można odstąpić pod warunkiem że u chorego występująca przykład drgawki lub majaczenia. Dlaczego tak jest? Ponieważ według oceny specjalistów, ryzyko zgonu w takim przypadku jest większe niż ryzyko wystąpienia skutków ubocznych z pomieszania posychotropu z alkoholem. Kolejna ustalona wada w przypadku lekarstw z grupy BDZ jest to krzyżowe uzależnienie od alkoholu. Wymusza to niestety leczenie zespołów AZA dawkami w okresie maksymalnie siedmiu dni i jak najmniejszymi. W testach przeprowadzonych w warunkach klinicznych nie wskazano farmakologicznie przewagi BZA na innymi lekami, jednak to ona jest stosowana najczęściej. Duża część lekarzy posiada spore doświadczenie w podawaniu lekarstw zdiazepamem, lekiem który jest tani a jednocześnie ma średniodługi okres działania. Wadą tego lekarstwa jest słaba dostępność przy zastrzykach do mięśnia. Ostatnimi czasy najczęściej preferowanym lekiem z grupy BDZ są takie o długim okresie działania. Przykładem tutaj jest klorazepat, który podawany 1 lub 2 razy dziennie zapewnia równomierne rozłożenie się we krwi. W przypadku osób, które mają uszkodzoną wątrobę lub chorują na marskość wątroby zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o lek to lorazepam. Dawkowanie leków z grupy BZA powinno odbywać się w różnych wielkościach. Przeważnie za wystarczające uznaje się dawki małe. Do 25 mg na dobę. W przypadku jeżeli zespól AZA jest bardzo nasilony, wówczas podaje się okoo 40 mg n dobę. Popularna w zachodnich szpitalach a ostatnio i w Polsce metoda wysysania, która polega na podawaniu co godzinę BDZ i oczekiwanie na ustąpienie skutków abstynencji. W ten sposób przekracza się często nawet 100mg na dobę.
« Starsze wpisy
« Starsze wpisy

Nieraz w życiu każdego z nas przychodzą dni, podczas których wyjątkowo dotkliwie dokucza nam ból. Ból może być spowodowany różnymi przyczynami, a także pochodzić z różnych części naszego ciała, nie warto jednak go ignorować, ponieważ zazwyczaj świadczy o jakiś nieprawidłowościach w naszym organizmie. Ból może być objawem ukrytej choroby, dlatego jeżeli się powtarza, warto udać się do lekarza i przedyskutować z nim tę kwestię. Jeżeli ból pojawia się sporadycznie, warto w takiej sytuacji zażyć tabletkę przeciwbólową i jakoś przeżyć ten dzień.

 

Ciężko jest mówić o pojęciu leczenia w przypadku bólu, ponieważ wzięcie tabletki powoduje tylko znieczulenie naszego ciała na jego odczuwanie, nie występuje tu jednak żaden element leczenia. Należy pamiętać, że także tabletki przeciwbólowe nie powinny być przyjmowane w nadmiernych ilościach, a już na pewno podczas ich zażywania nie powinniśmy spożywać alkoholu. Żadna przyjęta tabletka nie pozostaje bez wpływu na nasz organizm, warto więc chwilę się zastanowić przed otwarciem kolejnej paczki leku przeciwbólowego – być może przyszła już pora na wizytę u lekarza, a nie tylko codzienne maskowanie bólu przyjmowanymi tabletkami.