Kategorie
Jak wiadomo osoby pod wpływem alkoholu nie powinny otrzymywać lekarstw zawierających psychotropy. [25] Od tej bardzo powszechnie znanej zasady, żeby osobom pod wpływem alkoholu nie podawać psychotropów można odstąpić pod warunkiem że u chorego występująca przykład drgawki lub majaczenia. Dlaczego tak jest? Ponieważ według oceny specjalistów, ryzyko zgonu w takim przypadku jest większe niż ryzyko wystąpienia skutków ubocznych z pomieszania posychotropu z alkoholem. Kolejna ustalona wada w przypadku lekarstw z grupy BDZ jest to krzyżowe uzależnienie od alkoholu. Wymusza to niestety leczenie zespołów AZA dawkami w okresie maksymalnie siedmiu dni i jak najmniejszymi. W testach przeprowadzonych w warunkach klinicznych nie wskazano farmakologicznie przewagi BZA na innymi lekami, jednak to ona jest stosowana najczęściej. Duża część lekarzy posiada spore doświadczenie w podawaniu lekarstw zdiazepamem, lekiem który jest tani a jednocześnie ma średniodługi okres działania. Wadą tego lekarstwa jest słaba dostępność przy zastrzykach do mięśnia. Ostatnimi czasy najczęściej preferowanym lekiem z grupy BDZ są takie o długim okresie działania. Przykładem tutaj jest klorazepat, który podawany 1 lub 2 razy dziennie zapewnia równomierne rozłożenie się we krwi. W przypadku osób, które mają uszkodzoną wątrobę lub chorują na marskość wątroby zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o lek to lorazepam. Dawkowanie leków z grupy BZA powinno odbywać się w różnych wielkościach. Przeważnie za wystarczające uznaje się dawki małe. Do 25 mg na dobę. W przypadku jeżeli zespól AZA jest bardzo nasilony, wówczas podaje się okoo 40 mg n dobę. Popularna w zachodnich szpitalach a ostatnio i w Polsce metoda wysysania, która polega na podawaniu co godzinę BDZ i oczekiwanie na ustąpienie skutków abstynencji. W ten sposób przekracza się często nawet 100mg na dobę.
« Starsze wpisy
« Starsze wpisy

say-ahh-825231-mStomatologia jest nauką zajmującą się ludzkim uzębieniem, które często przyprawia pacjentom sporo kłopotów. Każdy z nas używa zębów na co dzień, nic więc dziwnego że po pewnym czasie ulegają one zniszczeniu, poddają się próchnicy czy też po prostu się psują. Nikt z nas nie uniknie wizyty u stomatologa, nie mniej jednak jedni pacjenci są bardziej podatni na psucie się zębów, a inni mniej. Rzeczą bardzo nieprzyjemną, a ściśle związaną z procesem psucia się zębów jest uporczywy ból, który naprawdę potrafi uprzykrzyć życie pacjenta – wówczas wizyta u stomatologa jest niezbędna.

 

Wielu z nas wybiera się do lekarza dopiero gdy odczuwamy ból, podczas gdy stomatologa powinno się odwiedzać przynajmniej raz w roku – takie rozwiązanie pozwala na reagowanie w porę, gdy można jeszcze ratować nasze zęby, a nie je wyrywać. Nie mniej jednak wielu pacjentów po prostu boi się wizyt u dentysty, gdyż najczęściej wiążą się one z dość sporym bólem, powinniśmy się jednak na niego uodpornić, ponieważ zęby mają związek także z innymi narządami naszego ciała – utrzymywanie ich w kiepskim stanie prowadzi do problemów całego organizmu ludzkiego.