Kategorie
Jak wiadomo osoby pod wpływem alkoholu nie powinny otrzymywać lekarstw zawierających psychotropy. [25] Od tej bardzo powszechnie znanej zasady, żeby osobom pod wpływem alkoholu nie podawać psychotropów można odstąpić pod warunkiem że u chorego występująca przykład drgawki lub majaczenia. Dlaczego tak jest? Ponieważ według oceny specjalistów, ryzyko zgonu w takim przypadku jest większe niż ryzyko wystąpienia skutków ubocznych z pomieszania posychotropu z alkoholem. Kolejna ustalona wada w przypadku lekarstw z grupy BDZ jest to krzyżowe uzależnienie od alkoholu. Wymusza to niestety leczenie zespołów AZA dawkami w okresie maksymalnie siedmiu dni i jak najmniejszymi. W testach przeprowadzonych w warunkach klinicznych nie wskazano farmakologicznie przewagi BZA na innymi lekami, jednak to ona jest stosowana najczęściej. Duża część lekarzy posiada spore doświadczenie w podawaniu lekarstw zdiazepamem, lekiem który jest tani a jednocześnie ma średniodługi okres działania. Wadą tego lekarstwa jest słaba dostępność przy zastrzykach do mięśnia. Ostatnimi czasy najczęściej preferowanym lekiem z grupy BDZ są takie o długim okresie działania. Przykładem tutaj jest klorazepat, który podawany 1 lub 2 razy dziennie zapewnia równomierne rozłożenie się we krwi. W przypadku osób, które mają uszkodzoną wątrobę lub chorują na marskość wątroby zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o lek to lorazepam. Dawkowanie leków z grupy BZA powinno odbywać się w różnych wielkościach. Przeważnie za wystarczające uznaje się dawki małe. Do 25 mg na dobę. W przypadku jeżeli zespól AZA jest bardzo nasilony, wówczas podaje się okoo 40 mg n dobę. Popularna w zachodnich szpitalach a ostatnio i w Polsce metoda wysysania, która polega na podawaniu co godzinę BDZ i oczekiwanie na ustąpienie skutków abstynencji. W ten sposób przekracza się często nawet 100mg na dobę.
« Starsze wpisy
« Starsze wpisy

Jeśli człowieka dotyka jakieś nieszczęście czy nie może sobie po prostu poradzić ze swoim życiem, nie powinien się załamywać, ponieważ jest to bardzo złe nie tylko dla niego, ale także całego otoczenia. Jeśli mamy jakiś problem powinniśmy udać się do lekarza lub psychologa, a to jest dla nas bardzo ważne, ponieważ jeśli tego nie zrobimy może się okazać, że i tak tam trafimy, tylko w znacznie gorszym stanie. Jeśli będziemy mogli liczyć na pomoc ze strony dobrego lekarza, to nie powinno nic złego się stać i najwyżej otrzymamy kilka wizyt, podczas których przeprowadzimy rozmowę, a jednocześnie będziemy mogli otrzymać leki, które będą na nas działały uspokajająco oraz ukoją nasz niespokojny umysł. Bardzo ważne jest stworzenie dla człowieka załamanego, czy pogrążonego w depresji, otoczenia, które nie będzie powodowało w nim podsycania tych negatywnych emocji. Jest to oczywiście bardzo ciekawe zagadnienie, ale jego leczenie jest o wiele bardziej skomplikowane niż by się mogło wydawać.

Dlatego będziemy mogli postarać się o stworzenie dla siebie wielu różnych profili, które pozwolą nam na uzyskanie spokoju i pozbycie się negatywnych i przygnębiających emocji. Jeśli będziemy mogli sobie radzić z naszym zdrowiem psychicznym, to może się jedynie skończyć na tym, że lekarz zapisze nam leki. Ale jeśli okaże się, że sami nie możemy dojść do porozumienia ze swoim umysłem, będzie konieczne zastosowanie środków nieco bardziej skomplikowanych, co niestety może się również wiązać z wykonaniem badań w szpitalu psychiatrycznym. Badania takie częściej określane są jako obserwacja, podczas której pacjent wykonuje specjalne zadania oraz testy, a także jest po prostu obserwowany przez lekarzy w codziennym życiu szpitalnym. W tym miejscu także podawane są leki uspakajające, które nie tylko pozwalają na wyzbycie się emocji, ale także zapewniają większą kontrolę nad pacjentami, którzy mają możliwości prowadzenia pomiędzy sobą rozmów oraz spędzania czasu na grach i innych rozrywkach przygotowanych przez lekarzy.